دانلود حاوی مقاله اصلی انگلیسی به همراه مقاله ترجمه شده در فایلword (در صورتی که فایل وورد کلماتش بهم چسپیده بود مشکل از نسخه وورد مشتری هست ) ترجیحا نسخه 2013 و 2010 و یا بالاتر داشته باشین) و در صورت بروز هر مشکلی به پشتیبانی اطلاع دهید

الگوریتم فوق موازی برای مثلث بندی درون هسته و برون هسته داده بزرگ در E2 و E3

الگوریتم فوق موازی برای مثلث بندی درون هسته و برون هسته داده بزرگ در E2 و E3


 


Volume 51, 2015, Pages 2613–2622
ICCS 2015 International Conference On Computational Science

Highly Parallel Algorithm for Large Data

In–Core and Out–Core Triangulation in E2 and E3

 

 

Abstract

A triangulation of points in E2, or a tetrahedronization of points in E3, is used in many applications. It is not necessary to fulfill the Delaunay criteria in all cases. For large data (more then 5 · 107 points),parallel methods are used for the purpose of decreasingrun–time. A new approach for fast, effective and highly parallel CPU and GPU triangulation, or tetrahedronization, of large data sets in E2 or E3 suitable for in–core and out–core memory processing, is proposed. Experimental results proved that the resulting triangulation/tetrahedralization is close to the Delaunay triangulation/tetrahedralization. It also demonstrates the applicability of the methodproposed in applications.

 

Keywords

  • Triangulation;
  • tetrahedronization;
  • parallel computing;
  • GPU & CPU;
  • large data processing

 

        

Procedia Computer Science

 

 

الگوریتم فوق موازی برای مثلث بندی درون هسته و برون هسته داده بزرگ در E2 و E3

 

چکیده

 

یک مثلث بندی از نقاط در E2، یا یک مستطیل بندی از نقاط در E3 در بسیاری از برنامه ها استفاده می شود. لازم نیست در همه موارد معیار دولونه تحقق یابد. برای داده های بزرگ (بیش از 107×5 نقطه)، به منظور کاهش زمان اجرا روشهای موازی استفاده می شود. رویکردی جدید برای مثلث بندی یا مستطیل بندی CPU و GPU سریع، موثر و فوق موازی از داده بزرگ تنظیم شده در E2 یا E3 برای فرآیند حافظه درون هسته یا برون هسته، پیشنهاد شده است. نتایج عملی ثابت کرده است که مثلث بندی یا مستطیل بندی حاصل نزدیک به مثلث بندی یا مستطیل بندی دولونه است. همچنین قابلیت روش پیشنهادی در برنامه ها را نشان می دهد.

 

واژگان کلیدی: مثلث بندی، مستطیل بندی ، پردازش موازی، GPU و CPU، پردازش داده­های بزرگ

 

 

 

  • مقدمه

 

برنامه های امروزی نیاز دارند که مجموعه داده های بزرگ را با استفاده از پردازنده های مختلف با حافظه اشتراکی یعنی پردازش موازی، و یا روی سیستم ها با استفاده از پردازش توزیعی، پردازش کنند. در این مقاله ما رویکرد جدید قابل اجرایی برای مثلث بندی سریع و کارآمد در E2 و E3 (مستطیل بندی) با استفاده از سیستم موازی یا توزیعی واحد پردازش مرکزی (CPU) و یا واحد پردازش تصویر (GPU)، یعنی روی خوشه های محاسباتی، برای مجموعه داده های بزرگ را توصیف می کنیم.

 

الگوریتمهای زیادی برای مثلث بندی در E2 و E3 توسعه یافته اند و با معیارهای مختلف توصیف شده اند [1]، [2]، [5]، [8]؛ اغلب به سبب همزادی با دیاگرامهای وورونوی و خصوصیات ریاضیاتی، مثلث بندی دولونه در E2 استفاده می شود. مثلث بندی دولونه زاویه حداقل را حداکثر می کند؛ در سمت دیگر، زاویه حداکثر را حداقل نمی کند، که در بعضی زمینه ها لازم است، مثل سیستم های CAD و غیره. به علاوه، اگر نقاط یک مش مربع تشکیل دهند، الگوریتمها به دقت عددی محاسبات حساس هستند. به خوبی مشخص شده است که مثلث بندی دولونه (DT) شامل ساده سازی های  است که در آن d بعد دار است. پیچیدگی محاسباتی DT  است یعنی برای 2=d،  است و برای 3=d  می باشد. 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aaaaaaa_484819_5471.zip434.2k

فروش جزوه ارشد فراگیر روانشناسی بالینی

  فروش جزوه ارشددوره فراگیر پیام نور رشته روانشناسی بالینی این پکیج ،جزواتی شامل ۶ فایل حدود ۵۰۰  الی ۶۰۰ صفحه می باشد شامل دروس روانشناسی رشد پیشرفته و نظریه های شخصیت می باشد که منابع اصلی این دوره هستند نکات کلیدی و تست های طبقه بندی نیز داخل پکیج هستند یک فایل هم حاوی تست های کنکور سال ۹۳ و ۹۴ می باشد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 55,000 تومان